Zastosowanie laminatów w procesach produkcyjnych

Laminaty tekstylne obuwnicze

Laminaty tekstylne mają tak szerokie zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach przemysłowych, iż nie sposób je wszystkie wymienić w kilku zdaniach. Jedna z gałęzi przemysłowych gdzie mają zastosowanie laminaty tekstylne jest przemysł obuwniczy. Ze względu na niesamowite właściwości laminatów wszelkie obuwie sportowe praktycznie w całości jest wykonywane z tego materiału. Jego elastyczność, trwałość, odporność na przemoknięcie wodą, ale i właściwości pozwalające na swobodne oddychanie stopy sprawiają, że laminat tekstylny to idealny materiał do wykonania obuwia sportowego tak dla amatorów jak i wyczynowców.

Jakie jeszcze obuwie jest produkowane z laminatów?

Na co dzień z laminatami tekstylnymi spotykamy się w większości obuwia, gdzie laminat stanowi wyściółkę buta. Jest on również sztuczną skórą, z jakiej są zrobione buty. Podeszwy butów to guma, syntetyczny ich odpowiednik, lub również odpowiednie laminaty tekstylne. Nasze codzienne obuwie, w jakim poruszamy się po naszym mieszkaniu, czyli pantofle, to w większości wyroby wykonane z laminatu. Obuwie ochronne dla pracowników wytrzymałe na różnice temperatur, odporne na działanie wody, kwasów, lub też innych substancji drażliwych dla innych materiałów, wykonywane są ze specjalnie skomponowanych laminatów tekstylnych. Jest to o tyle uniwersalny materiał, iż pozwala na przystosowanie odpowiednich kompozycji laminatu do obuwia ochronnego stosowanego w bardzo różnych środowiskach pracy, co znacznie pomaga nam w zachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa i komfortu dla naszych stóp.

Przemysł medyczny a laminaty

W przemyśle rehabilitacyjnym laminaty tekstylne to szeroka gama protez kończyn, ale i wszelkie obuwie rehabilitacyjne to również zasługa laminatów. Wypełnienia takich butów, pianki użyte do ich produkcji, ale i wyściółka, czy sam but to laminaty, jakie muszą odpowiadać bardzo rygorystycznym warunkom obuwia rehabilitacyjnego, ale i muszą spełniać również zadania lecznicze. Obuwnicze laminaty tekstylne to bardzo szeroka ilość elementów z jakich zrobiony jest niemalże każdy but i nie sposób wymienić je wszystkie.

Odpowiedz