Jak dobrać odpowiednią czapke zimową?

czapka zimowa

Nadchodzi czas wielkich chłodów, zimnych miesięcy, w których każdy z nas będzie chciał schronić się przed najbardziej niebezpieczną dla organizmu częścią całego roku. Nadchodzi zima, która bardzo często wywołuje wiele chorób wśród nas samych.

Warto nosić czapki zimowe by nie zachorować !

Minusowe temperatury, długotrwałe przebywanie na zimnym powietrzu nierzadko kończy się tym, że lądujemy na zwolnieniu chorobowym, a ostatnie pieniądze jakie zostały w naszym portfelu zostawiamy w aptece. Dbanie o to by nie przewiało nas podczas zimy jest bardzo ważne, dlatego czapki zimowe cieszą się popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jak wszyscy wiemy, a dawno temu potwierdzili to naukowcy, większość ciepła jakie traci nasz organizm podczas zimnych dni uchodzi przez głowę. Dlatego powinniśmy mieć przynajmniej dwie czapki zimowe, tak by każdego dnia móc chronić się przed zimnem, który może doprowadzić nas do choroby.

Pamiętajmy, że gdy jednego dnia nasza czapka nieco zamoknie od śniegu to powinniśmy dokładnie wysuszyć ją na kaloryferze, a dopiero potem ubrać następną. Dlatego też w naszej szafie powinny znajdować się przynajmniej wspomniane dwie czapki zimowe, byśmy zachowali możliwość rotacji czapek, gdy jedna z nich się suszy. Oczywiście posiadanie większej ilości wcale nam nie zaszkodzi, a prócz walorów zdrowotnych będziemy również mogli czuć się modnie, gdyż każdego dnia możemy sobie założyć inną czapkę albo dopasować ją do płaszczu, kurtki lub butów, które właśnie mamy na sobie.

Nie są drogie, a uchronią cię przed chorobą !

Czapki zimowe nie należą do najdroższych dlatego nie możemy tłumaczyć się tym, że chodzimy bez czapki, bo nas po prostu nie stać. Skoro nie stać nas na czapkę to tym bardziej nie będzie nas stać na lekarstwa, które będziemy musieli kupić, gdy okaże się, że ze względu na brak czapki zimowej staniemy się chorzy. Media od zawsze alarmują by w okresie największych mrozów nosić czapki zimowe, co pozwoli nam zachować pogodę ducha i zdrowie. Oczywiście w okresach zimnych miesięcy możemy również wspomagać się witaminami i specjalnymi tabletkami, które zapobiegną przeziębieniu.

Odpowiedz