Idealne okazje do podarowania biżuterii

Okazji do obdarowania ważnej dla nas osoby biżuterią znajdzie się wiele. Pierwsza z nich to oczywiście urodziny i imieniny. Inne okazje to rocznice, Walentynki czy wreszcie tak ważne życiowe decyzje jak zaręczyny czy ślub. Zarówno pierścionki zaręczynowe, jak i obrączki ślubne muszą być wyjątkowe. Wyjątkowość zapewniają szlachetne kruszce i szlachetne kamienie, z których powstają.

Popularne metale używane do produkcji pierścionków i obrączek to różne rodzaje złota: od żółtego, przez białe, po różowe. Najbardziej popularne od lat jest jednak żółte złoto. Wiele pierścionków i obrączek powstaje także z kruszcu takiego jak pallad, a także niezwykle droga i uchodząca za najszlachetniejszą platyna. Kamienie szlachetne, jakie wykorzystuje się do stworzenia pierścionków zaręczynowych, to najczęściej diament i szafir. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wartość obu kamieni, ale także ich symbolikę. Kamienie te bowiem zapewniają zgodę i trwałość związku. Inne kamienie wykorzystywane do pierścionków zaręczynowych to szmaragd, topaz, rubin, akwamaryn. Kształty takich kamieni mogą być rozmaite: od okrągłych, przez kwadratowe, po wymyślne kształty takie jak serce. W wyborze pierścionka zaręczynowego ważną kwestię odgrywa tak zwane 3k, czyli wspomniany kształt, karat i szlif.

Najpiękniejsze obrączki ślubne podobnie jak pierścionki zawierają kamienne oczka. Damska obrączka może zawierać ich jedno lub kilka. Są to zazwyczaj niewielkie brylantowe oczka. Diament wszak jest symbolem trwałej i zgodnej miłości. Wzmacnia więc znaczenie samej obrączki. Obrączka bowiem, tak jak w ogóle pierścionki, ma kształt koła. Koło nie ma końca, w związku z czym już w starożytnym Egipcie uważano, że okrąg pierścienia to idealny symbol nieskończoności. Miłość, która nie ma końca, jest pragnieniem wielu z nas, dlatego to obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe stały się symbolem wiernej i trwałej miłości, kolejnym obok serca czy róży.

Odpowiedz